Новогодишњи кошаркашки турнир, школска 2018/​19.

Завршен је још један Новогодишњи кошаркашки турнир. Финалу је предходило финале у шутирању тројки. Победио је новајлија Зебић Стефан I2 . У финалу су играли Звезде гранда и ПРОМГАЛЕВРШАЈ. Боља је била екипа ПРОМГАЛЕВРШАЈ. За најбољег новајлију изабран је Стефановић Немања I4 , најбољи стрелац је био Јовановић Андрија IV4, а за најбољег играча је изабран Мирковић Илија II6.

Финале Новогодишњег кошаркашког турнира, школска 2017/​18.

У четвртак 28.12.2017. у 18,00 одржаће се финале Новогодишњег кошаркашког турнира. У финалу играју екипе Кленовникленда против Луни тунса. Такмичење у шутирању тројки одржаће се у 17,00 часова.

Отварање 53. Новогодишњег кошаркашког турнира Пожаревачке гимназије, школска 2017/​18.

Срдачно вас позивамо на отварање 53. Новогодишњег кошаркашког турнира наше школе које ће се одржати у понедељак 20.11.2017. у 18 часова у фискултурној сали.

Балкански фудокан шампионат и интернационални куп Црвене звезде, школска 2016/​17.

Ученици Пожаревачке гимназије Јелић Александар II3 и Николић Марко I3 као чланови Фудокан репрезентације Србије освојили су две златне медаље на Балакнском фудокан шампионату и Интернационалном купу Црвене звезде у дисциплини енбу. У конкуренцији је било више од 15 репрезентација, међу којима су и репрезентације Египта, Италије. Са овим успехом ученици Пожаревачке гимназије имају право учешћа на светском превенству, као енбу тим репрезентације.

Енбу је једна од најзахтевнијих дисциплина у традиционалном каретеу, која подразумева демонстративно приказивање каратеа, захтева велику физичку спремност и познавање технике, и само се поједини каратисти такмиче у тој дисциплини.

Фудокан карате, тј. традиционални, подразумева изворну карате борбу без заштите као што су рукавице, штитници за ноге итд.

Друго место за школску штафету на 30. Београдском маратону, школска 2016/​17.

На 30. Београдском маратону ученици и професори Пожаревачке гимназије успешно су представили школу и град.

У трци штафета 4 х 5км, мешовита штафета наше школе освојила је друго место. Штафету су трчали: Невена Лукић, Младен Ристић, Тијана Димитријевић и Лазар Стефановић. У полумаратону, трци на 21 км, учествовале су ученица Невена Лукић и професорка Миланка Мојсиловић, које се трку успешно завршиле и освојиле медаљу за истрајност.

У трци на 5 км — ТРКА ЗАДОВОЉСТВА, учествовали су ученици Лазар Марковић, Лука Станковић , професорка Данијела Стојановић и директорка Данијела Жуковски. Лазар Марковић освојио је 9. место у трци у којој је учествовало око 20.000 такмичара.

Републичко такмичење из каратеа, школска 2016/​17.

Такмичење је одржано у Шапцу 10.12.2016. године у организацији Фудокан савеза Србије, уз подршку Српског савеза професора физиког васпитања и спорта. У конкуренцији од 80 школа и 400 такимичара, представници Пожаревачке гимназије Марко Николић I3 и Јелић Александар II3 под вођством сенсеи Предрага Јанковића учествовали су у 2 категорије и 4 дисциплине освојивши 5 златних медаља:

• KАТЕ појединачно – 1 разред средње школе (дечаци), I ниво — Марко Николић;
  • KАТЕ појединачно – 2 разред средње школе (дечаци), II ниво — Александар Јелић;
  • KО-​ГО кумите – 2 разред средње школе (дечаци) — Александар Јелић;
  • ЕНБУ тим – 12 разред средње школе (М-​М) — Александар Јелић, Марко Николић.

Објашњење дисцилина:
KАТЕ – борба са замишљеним противником – у којој се користе одређене борбене технике.
KО-​ГО KУМИТЕ – традиционална карате борба без заштите, тј. без рукавица, штитиника итд.
ЕНБУ – дисциплина која захтева тим од два члана, у којој се приказују принципи карате борбе.

Објашњења нивоа:
I ниво – такмичари који кош нису положили за црни појас.
II ниво – такмичари који имају положен технички црни и више.

Уличне трке 13.10.2016.

На Уличним тркама одржаним 13.10.2016. наш ученик Лазар Стефановић освојио је прво место у конкуренцији свих средњих школа у Пожаревцу. Поред њега, као представнице наше школе, такмичиле су се ученице Тина Ђурковић и Анђела Будић.